גידול הידרו הוא ההתמכרות החדשה שלכם

ייתכן שכבר שמעתם לא פעם ולא פעמיים את המונח גידול הידרו או גידול הידרופוני וזו לא הפעם הראשונה שלכם. סיכוי טוב שגם שמעתם את המונח הזה בפעם הראשונה בהקשר של צמח הקנאביס ואולי את חלקכם זה אף מרתיע מסיבה כלשהי, אך חשוב להבהיר שגידול הידרו הוא שיטת גידול שלא אופיינית רק לגידול קנאביס.

גידול הידרו הוא בעצם שיטת גידול רווחת ומוצלחת שתופסת יותר ויותר תאוצה ופופולריות בגלל סיבות רבות ושלל יתרונות המאפיינים אותה.

גידול הידרו – מערכת אקולוגית במימדים זעירים

למעשה, ההבדל המרכזי בין גידול מסורתי באדמה, בחצר או בעציץ כפי שרובנו מכירים, לבין גידול הידרו, הוא היכולת להגדיר מראש באופן אופטימלי את תנאי הגידול לצמח הספציפי אותו אתם מעוניינים לגדל. במילים אחרות, יש פחות וודאות ויותר הימורים וסיכוני כישלון בגידול באדמה. יותר דברים נשארים לא ברורים ולא לגמרי מדידים או מדויקים וצריך להסתמך על אינטואיציה או על "מתי הפעם האחרונה שהשקיתי"? "הצמח נראה לי צמא"? "אוי, למה הוא מת..?"

כשגידול הידרו, לעומת זאת, הוא קצת כמו מערכת אקולוגית בממדים זעירים, שכל מטרתה והאופן בה היא בנויה מיועדים לאופטימיזציה ובקרה ומדידה ויצירת סביבת גידול אידאלית לצמח שלכם כבר משלב ההנבטה.

מריחואנה

אז איך זה עובד?

הטמפרטורה המתאימה, זמני ההשקיה וכמויות הנוזל או תמיסת המזון לצמח, מידת הלחות הרצויה ועוד – הכל מדיד ונקבע מראש ובעצם מעניק לנו את הביטחון שהצמח לא יירקב מעודף מים או ינבל עקב טמפרטורה גבוהה מדי או לחות מוגזמת.

גידולי ההידרו בדרך כלל מתבצעים על גבי מצעי גידול מיוחדים ממגוון חומרים ושלל עיצובים המאפשרים "החזקה" של הצמח וחלחול הדרגתי ומדויק של נוזל. המשטחים השונים יכולים להיות עשויים עשויים מפרלייט (זכוכית וולקנית), סיבי קוקוס, צמר מינרלי, חרסית מותפחת, אבני טוף, צמר סלעים ואפילו חול. לעתים ניתן פשוט לגדל בתמיסות מזון שונות המותאמות לצמח המסוים שלכם בכלים מותאמים לכך.

מעבר ליתרונות הברורים של גידול הידרו שציינתי כאן, יש יתרונות רבים נוספים.

גידול הידרו – שורה תחתונה

כמו שכבר אולי הצלחתם להבין, גידול הידרופוני דורש פחות זמן ומאמץ בשורה התחתונה, והתוצאות מרימות ומרהיבות הרבה יותר בדרך כלל. מעבר לכך שפעמים רבות ניתן לכוון למצב שבו הצמח עצמו מתפתח בצורה מאוד יפה ועשירה בחלל ביחס למקום שהשורשים שלו תופסים.

בתוספת לכלים המיוחדים ולמשטחי גידול מעוצבים לבית – זוהי דקורציה נהדרת ומומלצת מאוד.

מה שגם שהצמחייה ההידרופונית ידועה ביכולתה לטהר את האוויר מרעלים שונים ולהפוך אותו לראוי לנשימה הרבה יותר. יחד עם העובדה שכל העסק מלכלך הרבה פחות מגידול רגיל באדמה, לא מטפטף או נוזל וניתן לתלייה גם ליד חוטי חשמל, על פרקט וכדומה – ויש לנו כאן תחביב חדש שרק עושה טוב לסביבתו. חשוב לזכור זהו גידול המותאם לגידול בחללים סגורים שאינם מקבלים שמש אז זה גם דבר נוסף שלא צריך לדאוג לגביו.

כתיבת תגובה